Since the club’s inception in 1973 we are proud to have collected many honours and trophies, many of which are on display in the clubhouse.
Award | Team | Manager / Coach |
2022/23 | ||
SPL u16 Junior Cup WINNERS | U16 Youth | Baiju Nakarja |
NEHYL u14 Fair Play WINNERS | U14 Titans | Ian Stafford |
EBFA u12 Premier Division CHAMPIONS | U12 Lions | Dean Higgins / Mike Hannaway |
Hants County Cup Finalists | U12 Lions | Dean Higgins / Mike Hannaway |
NEHYL u12 Junior Bowl WINNERS | u12 Wolves | Kerry Sweeney |
NEHYL u11 Autumn Divisional Cup WINNERS | U11 Rattlers | Paul Prewer / Steve Todd |
NEHYL u10 Autumn Divisional Cup WINNERS | U10 Giants | Matt Halfpenny |
NEHYL u9 Autumn Premier Cup WINNERS | U9 Eagles | Martin Pocock |
NEHYL u8 Spring Divisional Cup WINNERS | U8 Bears | Stewart Cross |
Award | Team | Manager / Coach |
2021/22 | ||
NEHYL u16 Fair Play WINNERS | U16 Hurricanes | Ryan Salmon/ Ian Mills |
NEHYL u13 Division 2 CHAMPIONS | U13 Phantoms | Andy Edwards |
NEHYL u13 Division CHAMPIONS | U13 Marvels | Kevin Taylor |
NEHYL u13 League Plate WINNERS | U13 Phantoms | Andy Edwards |
NEHYL u12 Division 3 Runners Up | U12 Eagles | Paul Clarke, Peter Hogben |
NEHYL u12 League Cup WINNERS | U12 Tigers | Simon Grove |
NEHYL u11 Autumn Champions Cup WINNERS | U11 Lions | Dean Higgings / Mike Hannaway |
NEHYL u11 Autumn League Cup WINNERS | U11 Panthers | Ian Saunders |
NEHYL u10 Autumn Challenge Cup WINNERS | U10 Blizzards | Craig Mansey |
NEHYL u9 Premier Cup WINNERS | U9 Ravens | Steve Toft |
NEHYL u9 Divisional Cup WINNERS | U9 Steelers | Paul Kilgannon |
NEHYL u9 Divisional Cup WINNERS | U9 Giants | Pete Glass / Matt Halfpenny |
NEYHL u8 Fair Play WINNERS | U8 Spartans | Glenn Mather / Juliette Williams |
2020/21 |
|
|
NEHYL u15 Division 3 CHAMPIONS |
U15 Jets |
Rob Aston |
NEHYL u15 Division 4 CHAMPIONS |
U15 Hurricanes |
Ryan Salmon, Barry Wiltshire |
NEHYL u15 Division 4 Runners Up |
U15 Falcons |
Ryan Hall |
NEHYL u9 Divisional Cup WINNERS |
U9 Tornadoes |
Colin Melhuish |
NEHYL u8 Premier Cup WINNERS |
U8 Seahawks |
Steve Toft |
NEHYL u8 Divisional Cup WINNERS |
U8 Lions |
Melvin Fenty |
2019/20 |
|
|
NEHYL u15 Division 2 CHAMPIONS |
U15 Lions |
David Burton, Gareth Barefoot |
NEHYL u15 Plate WINNERS |
U15 Tigers |
Marc Decelis |
NEHYL u14 Division 1 Runners Up |
U14 Vulcans |
Ryan Ditchburn |
NEHYL u9 Premier Division Autumn Cup WINNERS |
u9 Lions |
Dean Higgins, Mike Hannaway |
|
|
|
2018/19 |
|
|
HAMPSHIRE u15 COUNTY CUP – WINNERS |
u15 Trojans |
Martin Ravenhill, Craig McArthur, Sam Hawkins |
EBFA u16 Division 2 CHAMPIONS |
u16 Lions |
Ramon San Emeterio, Martin Day |
EBFA u16 Division 7 CHAMPIONS |
u16 Jaguars |
Rob Short |
EBFA u15 Division 6 CHAMPIONS |
u15 Spitfires |
Mark Worrell, Paul Beard |
NEHYL u14 Division 3 CHAMPIONS |
u14 Lions |
David Burton, Gareth Barefoot |
NEHYL u13 Division 5 CHAMPIONS |
u13 Jets |
Rob Aston |
NEHYL u13 Division 2 CHAMPIONS |
u13 Vulcans |
Ryan Ditchburn |
NEHYL u12 Division 2 CHAMPIONS |
u12 Eagles |
Lee Edwards, Darren Stacey |
NEHYL u14 League Plate WINNERS |
u14 Lions |
David Burton, Gareth Barefoot |
NEHYL u13 League Plate WINNERS |
u13 Jets |
Rob Aston |
NEHYL u12 League Bowl WINNERS |
u12 Eagles |
Lee Edwards, Darren Stacey |
NEHYL u11 Divisional Autumn Cup WINNERS |
u11 Tigers |
Neil Roberts |
NEHYL u10 Premier Division Autumn & Spring Cup Winners |
u10 Ospreys |
Mike Swift |
NEHYL u8 Divisional Cup Winners |
u8 Lions |
Mike Hannaway, Dean Higgins |
2017/18 |
|
|
HAMPSHIRE u14 COUNTY CUP – WINNERS |
u14 Youth |
Lee Davison-Poltock |
NEHYL u11 Divisional Spring Cup WINNERS |
u11 Hawks |
Mike Jeffreys |
NEHYL u10 Divisional Autumn Cup WINNERS |
u10 Tigers |
Rob Barnes |
NEHYL u9 Divisional Spring Cup WINNERS |
u9 Ospreys |
Mike Swift |
NEHYL u9 Divisional Spring Cup WINNERS |
u9 Eagles |
Will Lane / Ashley Rudd |
2016/17 |
|
|
Hampshire u13 County Cup RUNNERS UP |
u13 Youth |
Lee Davison-Poltock / Mark Price |
EBFA u13 Premier Division CHAMPIONS |
u13 Youth |
Lee Davison-Poltock / Mark Price |
EBFA u13 League Cup WINNERS |
u13 Youth |
Lee Davison-Poltock / Mark Price |
NEHYL u13 Division 1 CHAMPIONS |
u13 Trojans |
Martin Ravenhill |
NEHYL u13 League Cup WINNERS |
u13 Trojans |
Martin Ravenhill |
EBFA Division 6 CHAMPIONS |
u15 Wolves |
Jon Vickery |
NEHYL Division 6 CHAMPIONS |
u12 Panthers |
Michael Allen |
NEHYL u10 Divisional Autumn Cup & Spring Cup WINNERS |
u10 Eagles |
Lee Edwards / Darren Stacey |
NEHYL u10 Divisional Spring Cup WINNERS |
u10 Hawks |
Mike Jeffreys |
NEHYL u18 FAIR PLAY award |
u18 Jaguars |
Baiju Nakarja |
NEHYL u9 FAIR PLAY award |
u9 Spitfires |
Luke Walden |
NEHYL u8 FAIR PLAY award |
u8 Athenians |
Matt Kircher |
|
|
|
2015/16 |
|
|
SURREY COUNTY CUP YOUTH – WINNERS |
u18 Youth |
Tony Roberts / Andy Keenan |
NEHYL U18 Premier Division CHAMPIONS |
u18 Youth |
Tony Roberts / Andy Keenan |
NEHYL U18 Division 2 CHAMPIONS |
u18 Ravens |
Andy Bradshaw |
NEHYL U16 Division 3 CHAMPIONS |
u16 Panthers |
Darren Francis |
Hampshire u12 County Cup RUNNERS UP |
u12 Falcons |
Lee Davison-Poltock / Mark Price |
EBFA U13 League Plate WINNERS |
u13 Tigers |
Steve Cash |
NEHYL U11 Spring Cup WINNERS |
u11 Panthers |
Molly Small |
NEHYL U10 Autumn Cup WINNERS |
u10 Lions |
John Lock |
NEHYL U8 SPORTSMANSHIP TROPHY |
u8 Spitfires |
Luke Walden |
|
|
|
2014/15 |
|
|
Surrey u11 County Cup RUNNERS UP |
u11 Spartans |
Lee Davison-Poltock |
NEHYL u11 Premier Division CHAMPIONS |
u11 Spartans |
Lee Davison-Poltock |
NEHYL U11 League Cup WINNERS |
u11 Spartans |
Lee Davison-Poltock |
EBFA Division 2 CHAMPIONS |
u13 Kestrels |
Tim Handley |
NEHYL u17 League Cup WINNERS |
U17 Youth |
Tony Roberts |
NEHYL U14 SPORTSMANSHIP Trophy |
U14 Jaguars |
Gary Brett |
|
|
|
|
|
|
2013/14 |
|
|
NEHYL u10 Division 1 CHAMPIONS |
u10 Spartans |
Lee Davison-Poltock |
NEHYL u10 League Cup WINNERS |
u10 Spartans |
Lee Davison-Poltock |
NEHYL u14 Division.3 CHAMPIONS |
u14 Jaguars |
Baiju Nakarja |
NEHYL u9 Autumn Cup WINNERS |
u9 Tigers |
Steve Street |
|
|
|
2012/13 |
|
|
NEHYL u18 Premier Division CHAMPIONS |
u18 Youth |
Samantha Goggin |
SPL Division 2 CHAMPIONS |
u17 Panthers |
Garri Fanelli |
NEHYL u12 Division.2 CHAMPIONS |
u12 Trojans |
Robert Oxley |
Surrey Heath young sports team of year |
u12 Vikings |
Colin Cooper |
NEHYL u12 SPORTSMANSHIP award |
u12 Panthers |
James Whittaker |
|
|
|
2011/12 |
|
|
UEFA Best grassroots club silver award 2011 |
Club |
|
FA Charter Standard Community Club of the year (National award) |
Club |
|
NEHYL u11 Premier Division CHAMPIONS |
u11 Vikings |
Colin Cooper |
NEHYL u11 Division 1 CHAMPIONS |
u11 Raiders |
Darren Barnard |
EBFL u13 Division 2 CHAMPIONS |
U13 Vikings |
Steve McClennan |
NEHYL SPORTSMANSHIP Award |
u16 Emeralds (Girls) |
Paul Blair |
|
|
|
2010/11 |
|
|
NEHYL u11 Premier Division CHAMPIONS |
u11 Sabres |
Darren Francis |
|
|
|
2009/10 |
|
|
NEHYL u18 Premier Division CHAMPIONS |
u18 Youth |
Malcolm Kelsey |
NEHYL u16 Premier Division CHAMPIONS |
u16 Bears |
Mark Kelly |
|
|
|
2008/9 |
|
|
NEHYL u11 Premier Division CHAMPIONS |
u11 Royals |
LeePerry |
NEHYL u10 Division 1 CHAMPIONS |
u10 Thunder |
Nick Varnes |
|
|
|
2007/08 |
|
|
NEHYL u10 Division.1 CHAMPIONS |
u10 Raiders |
Lee Perry |
NEHYL u11 League Cup WINNERS |
u11 Lions |
Steve Barnett |
NEHYL u15 Division 1 CHAMPIONS |
u15 Jaguars |
Rob Bartlett |
|
|
|
2006/07 |
|
|
Surrey County Cup u16 Girls RUNNERS UP |
u16 Girls |
Kevin Smith |
Surrey County FA FAIR PLAY AWARD |
Club |
|
NEHYL u16 SPORTSMANSHIP Trophy |
u16 Girls |
Kevin Smith |
EBFA u10 Division.3 CHAMPIONS |
u10 Tornadoes |
Steve Barnett |
EBFA Plate WINNERS |
u10 Tornadoes |
Steve Barnett |
NEHYL u14 Division 3 CHAMPIONS |
U14 Bears |
Nick Rich |
|
|
|
2005/06 |
|
|
SURREY u15 GIRLS COUNTY CUP WINNERS |
u15 Girls |
Kevin Smith |
HAMPSHIRE u11 COUNTY CUP WINNERS |
u11 Arrows |
Andrew Parsons |
NEHYL u11 Premier Division CHAMPIONS |
u11 Arrows |
Andrew Parsons |
NEHYL u11 Division 1 CHAMPIONS |
u11 Blades |
David Harvey |
NEHYL u11 Division 2 CHAMPIONS |
u11 Cannons |
Richard Cusden |
NEHYL u12 League Cup WINNERS |
u12 Athletic |
Mark Kelly |
EBFA u10 Division 3 CHAMPIONS |
u10 Broncos |
Colin Cooper |
|
|
|
2004/05 |
|
|
NEHYL U10 Premier Division CHAMPIONS |
u10 Arrows |
Andrew Parsons |
NEHYL U.10 League Cup WINNERS |
u10 Arrows |
Andrew Parsons |
NEHYL u11 Cup WINNERS |
U11 Athletic |
Mark Kelly |
NEHYL u10 FAIR PLAY CUP |
u10 Braves |
David Harvey |
HOLLANS SPORTS CUP U.10 |
u10 Eagles |
David Quirk |
NEHYL u13A Ash Trophy WINNERS |
u13 Apaches |
Malcolm Kelsey |
|
|
|
2003/04 |
|
|
HAMPSHIRE u11 COUNTY CUP WINNERS |
u11 |
Rob Bartlett |
SPL u13 Division 2 CHAMPIONS |
u13B |
Valerie White |
NEHYL u12 League Cup WINNERS |
u12 Apaches |
Carl Waldron |
NEHYL u10 Ash Trophy WINNERS |
u10 |
Mark Kelly |
NEHYL u10 W division CHAMPIONS |
u10 |
V,Creasey |
NEHYL u10 E division CHAMPIONS |
u10 |
Mark Kelly |
|
|
|
2002/03 |
|
|
Hampshire County Cup RUNNERS UP |
u11 Apaches |
Carl Waldron |
NEHYL U11 League CHAMPIONS |
u11 Apaches |
Carl Waldron |
SPL GIRLS League CHAMPIONS |
Girls |
Peter Friar |
NEHYL U10 League Cup WINNERS |
u10B |
S.Hamer |
|
|
|
2001/02 |
|
|
NEHYL u10 League CHAMPIONS (W) |
u10A |
Carl Waldron |
NEHYL u10 League CHAMPIONS (E) |
u10B |
M.Homewood |
|
|
|
2000/01 |
|
|
HAMPSHIRE u11 COUNTY CUP WINNERS |
U11A |
Mike Ryan |
NEHYL u11 League CHAMPIONS |
u11A |
Mike Ryan |
NEHYL u11 League Cup WINNERS |
u11A |
Mike Ryan |
NEHYL U13 Division.3 CHAMPIONS |
u13 |
Mark Quartermain |
NEHYL u12 SPORTSMANSHIP AWARD |
u12B |
David Setty |
|
|
|
1999/2000 |
|
|
NEHYL u10 League CHAMPIONS (E) |
U10A |
Mike Ryan |
NEHYL u10 League Cup WINNERS |
U10A |
Mike Ryan |
|
|
|
1998/99 |
|
|
NEHYL u11 Division 4 CHAMPIONS |
u11 Colts |
Mark Quartermain |
NEHYL u10 ASH Trophy WINNERS |
u10 |
Malcolm Paul |
|
|
|
1997/98 |
|
|
NEHYL u13 CUP WINNERS |
u13A |
Trevor Friday |
|
|
|
1996/97 |
|
|
|
|
|
1995/96 |
|
|
NEHYL u13 SPORTSMANSHIP Award |
u13 |
Keith Jaycock |
|
|
|
1994/95 |
|
|
NEHYL u17 SPORTSMANSHIP Trophy |
u17 |
Paul Dyer |
NEHYL U16 SPORTSMANSHIP Award |
u16 |
Phil Rush |
|
|
|
1993/94 |
|
|
THAMES VALLEY GIRLS LEAGUE u15 League CHAMPIONS |
u15 Girls |
J. Jarvis |
|
|
|
1992/93 |
|
|
THAMES VALLEY GIRLS LEAGUE u14 League Cup WINNERS |
u14 Girls |
J. Jarvis |
|
|
|
1991/92 |
|
|
WSBL u15 League CHAMPIONS |
u15 |
Ken Carroll |
WSBL u15 CUP WINNERS |
u15 |
Ken Carroll |
NEHYL u10A League CHAMPIONS |
u10A |
Trevor Friday |
BBL u10B League CHAMPIONS |
u10B |
Brian Seaman |
|
|
|
1990/91 |
|
|
WSBY U14 League CHAMPIONS |
u14 |
Ken Carroll |
|
|
|
1989/90 |
|
|
BBL u15 SPORTSMANSHIP Award |
u15 |
Roger Simpkins |
BBL u11 SPORTSMANSHIP Award |
u11 |
Frank Coyle |
|
|
|
1988/89 |
|
|
NEHYL u17 SPORTSMANSHIP Award |
u17B |
Gary Davies |
BBL u14 SPORTSMANSHIP Award |
u14 |
Roger Simpkins |
|
|
|
1987/88 |
|
|
NEHYL uU15 SPORTSMANSHIP Award |
u15 |
Keith Morgan |
|
|
|
1986/87 |
|
|
|
|
|
1985/86 |
|
|
|
|
|
1984/85 |
|
|
|
|
|
1983/84 |
|
|
WSBL u10 League CHAMPIONS |
u10A |
Peter Newberry |
WSBL U10 SPORTSMANSHIP TROPHY |
u10A |
Peter Newberry |
BBL U12 ROGER DONKD SPORTSMANSHIP TROPHY |
u12 |
Mel Marks |
|
|
|
1982/83 |
|
|
NEHYL U16 League CHAMPIONS |
u16 |
Roger Etheride |
BBL u11 CUP WINNERS |
u11 |
Mel Marks |
D.JUN D.HAMERSMA TOERNOOL HOLLAAND CUP WINNERS |
u11 |
Mel Marks |
BBL u11 SPORTSMANSHIP Shield |
u11 |
Mel Marks |
|
|
|
1981/82 |
|
|
FDL u15 League CHAMPIONS |
u15 |
Roger Etheride |
FDL u13 Cup WINNERS |
u13 |
Terry Law |
BBL u11 SPORTSMANSHIP Shield |
u11 |
Mike Clark |
FDL u10 SPORTSMANSHIP Award |
u10 |
Mel Marks |
|
|
|
1980/81 |
|
|
FDL u15 Division 1 CHAMPIONS |
u15 |
Ron Dyer |
FDL u15 League Cup WINNERS |
u15 |
Ron Dyer |
|
|
|
1979/80 |
|
|
FDL u12 League Cup WINNERS |
u12 |
Ken Johnson |
BBL u10 SPORTSMANSHIP award |
u10 |
Roger Law |
|
|
|
1978/79 |
|
|
|
|
|
1977/78 |
|
|
Hampshire u11 County Cup RUNNERS UP |
u11 |
Ray Church |
FDL u12 League CHAMPIONS |
u12 |
Maurice Lucas |
LEAGUE ABBREVIATIONS |
|
NEHYL – North East Hants Youth League |
SYL – Surrey Youth League |
EBFA – East Berks Football Alliance |
WSBL – West Surrey Boys League |
EBL – East Berks League |
BBL – Bracknell Boys League |
SPL – Surrey Primary League |
FDL – Farnborough & District League |
Award |
Team |
Manager / Coach |
|
||
2020/21 |
|
|
NEHYL u15 Division 3 CHAMPIONS |
U15 Jets |
Rob Aston |
NEHYL u15 Division 4 CHAMPIONS |
U15 Hurricanes |
Ryan Salmon, Barry Wiltshire |
NEHYL u15 Division 4 Runners Up |
U15 Falcons |
Ryan Hall |
NEHYL u9 Divisional Cup WINNERS |
U9 Tornadoes |
Colin Melhuish |
NEHYL u8 Premier Cup WINNERS |
U8 Seahawks |
Steve Toft |
NEHYL u8 Divisional Cup WINNERS |
U8 Lions |
Melvin Fenty |
2019/20 |
|
|
NEHYL u15 Division 2 CHAMPIONS |
U15 Lions |
David Burton, Gareth Barefoot |
NEHYL u15 Plate WINNERS |
U15 Tigers |
Marc Decelis |
NEHYL u14 Division 1 Runners Up |
U14 Vulcans |
Ryan Ditchburn |
NEHYL u9 Premier Division Autumn Cup WINNERS |
u9 Lions |
Dean Higgins, Mike Hannaway |
|
|
|
2018/19 |
|
|
HAMPSHIRE u15 COUNTY CUP – WINNERS |
u15 Trojans |
Martin Ravenhill, Craig McArthur, Sam Hawkins |
EBFA u16 Division 2 CHAMPIONS |
u16 Lions |
Ramon San Emeterio, Martin Day |
EBFA u16 Division 7 CHAMPIONS |
u16 Jaguars |
Rob Short |
EBFA u15 Division 6 CHAMPIONS |
u15 Spitfires |
Mark Worrell, Paul Beard |
NEHYL u14 Division 3 CHAMPIONS |
u14 Lions |
David Burton, Gareth Barefoot |
NEHYL u13 Division 5 CHAMPIONS |
u13 Jets |
Rob Aston |
NEHYL u13 Division 2 CHAMPIONS |
u13 Vulcans |
Ryan Ditchburn |
NEHYL u12 Division 2 CHAMPIONS |
u12 Eagles |
Lee Edwards, Darren Stacey |
NEHYL u14 League Plate WINNERS |
u14 Lions |
David Burton, Gareth Barefoot |
NEHYL u13 League Plate WINNERS |
u13 Jets |
Rob Aston |
NEHYL u12 League Bowl WINNERS |
u12 Eagles |
Lee Edwards, Darren Stacey |
NEHYL u11 Divisional Autumn Cup WINNERS |
u11 Tigers |
Neil Roberts |
NEHYL u10 Premier Division Autumn & Spring Cup Winners |
u10 Ospreys |
Mike Swift |
NEHYL u8 Divisional Cup Winners |
u8 Lions |
Mike Hannaway, Dean Higgins |
2017/18 |
|
|
HAMPSHIRE u14 COUNTY CUP – WINNERS |
u14 Youth |
Lee Davison-Poltock |
NEHYL u11 Divisional Spring Cup WINNERS |
u11 Hawks |
Mike Jeffreys |
NEHYL u10 Divisional Autumn Cup WINNERS |
u10 Tigers |
Rob Barnes |
NEHYL u9 Divisional Spring Cup WINNERS |
u9 Ospreys |
Mike Swift |
NEHYL u9 Divisional Spring Cup WINNERS |
u9 Eagles |
Will Lane / Ashley Rudd |
2016/17 |
|
|
Hampshire u13 County Cup RUNNERS UP |
u13 Youth |
Lee Davison-Poltock / Mark Price |
EBFA u13 Premier Division CHAMPIONS |
u13 Youth |
Lee Davison-Poltock / Mark Price |
EBFA u13 League Cup WINNERS |
u13 Youth |
Lee Davison-Poltock / Mark Price |
NEHYL u13 Division 1 CHAMPIONS |
u13 Trojans |
Martin Ravenhill |
NEHYL u13 League Cup WINNERS |
u13 Trojans |
Martin Ravenhill |
EBFA Division 6 CHAMPIONS |
u15 Wolves |
Jon Vickery |
NEHYL Division 6 CHAMPIONS |
u12 Panthers |
Michael Allen |
NEHYL u10 Divisional Autumn Cup & Spring Cup WINNERS |
u10 Eagles |
Lee Edwards / Darren Stacey |
NEHYL u10 Divisional Spring Cup WINNERS |
u10 Hawks |
Mike Jeffreys |
NEHYL u18 FAIR PLAY award |
u18 Jaguars |
Baiju Nakarja |
NEHYL u9 FAIR PLAY award |
u9 Spitfires |
Luke Walden |
NEHYL u8 FAIR PLAY award |
u8 Athenians |
Matt Kircher |
|
|
|
2015/16 |
|
|
SURREY COUNTY CUP YOUTH – WINNERS |
u18 Youth |
Tony Roberts / Andy Keenan |
NEHYL U18 Premier Division CHAMPIONS |
u18 Youth |
Tony Roberts / Andy Keenan |
NEHYL U18 Division 2 CHAMPIONS |
u18 Ravens |
Andy Bradshaw |
NEHYL U16 Division 3 CHAMPIONS |
u16 Panthers |
Darren Francis |
Hampshire u12 County Cup RUNNERS UP |
u12 Falcons |
Lee Davison-Poltock / Mark Price |
EBFA U13 League Plate WINNERS |
u13 Tigers |
Steve Cash |
NEHYL U11 Spring Cup WINNERS |
u11 Panthers |
Molly Small |
NEHYL U10 Autumn Cup WINNERS |
u10 Lions |
John Lock |
NEHYL U8 SPORTSMANSHIP TROPHY |
u8 Spitfires |
Luke Walden |
|
|
|
2014/15 |
|
|
Surrey u11 County Cup RUNNERS UP |
u11 Spartans |
Lee Davison-Poltock |
NEHYL u11 Premier Division CHAMPIONS |
u11 Spartans |
Lee Davison-Poltock |
NEHYL U11 League Cup WINNERS |
u11 Spartans |
Lee Davison-Poltock |
EBFA Division 2 CHAMPIONS |
u13 Kestrels |
Tim Handley |
NEHYL u17 League Cup WINNERS |
U17 Youth |
Tony Roberts |
NEHYL U14 SPORTSMANSHIP Trophy |
U14 Jaguars |
Gary Brett |
|
|
|
|
|
|
2013/14 |
|
|
NEHYL u10 Division 1 CHAMPIONS |
u10 Spartans |
Lee Davison-Poltock |
NEHYL u10 League Cup WINNERS |
u10 Spartans |
Lee Davison-Poltock |
NEHYL u14 Division.3 CHAMPIONS |
u14 Jaguars |
Baiju Nakarja |
NEHYL u9 Autumn Cup WINNERS |
u9 Tigers |
Steve Street |
|
|
|
2012/13 |
|
|
NEHYL u18 Premier Division CHAMPIONS |
u18 Youth |
Samantha Goggin |
SPL Division 2 CHAMPIONS |
u17 Panthers |
Garri Fanelli |
NEHYL u12 Division.2 CHAMPIONS |
u12 Trojans |
Robert Oxley |
Surrey Heath young sports team of year |
u12 Vikings |
Colin Cooper |
NEHYL u12 SPORTSMANSHIP award |
u12 Panthers |
James Whittaker |
|
|
|
2011/12 |
|
|
UEFA Best grassroots club silver award 2011 |
Club |
|
FA Charter Standard Community Club of the year (National award) |
Club |
|
NEHYL u11 Premier Division CHAMPIONS |
u11 Vikings |
Colin Cooper |
NEHYL u11 Division 1 CHAMPIONS |
u11 Raiders |
Darren Barnard |
EBFL u13 Division 2 CHAMPIONS |
U13 Vikings |
Steve McClennan |
NEHYL SPORTSMANSHIP Award |
u16 Emeralds (Girls) |
Paul Blair |
|
|
|
2010/11 |
|
|
NEHYL u11 Premier Division CHAMPIONS |
u11 Sabres |
Darren Francis |
|
|
|
2009/10 |
|
|
NEHYL u18 Premier Division CHAMPIONS |
u18 Youth |
Malcolm Kelsey |
NEHYL u16 Premier Division CHAMPIONS |
u16 Bears |
Mark Kelly |
|
|
|
2008/9 |
|
|
NEHYL u11 Premier Division CHAMPIONS |
u11 Royals |
LeePerry |
NEHYL u10 Division 1 CHAMPIONS |
u10 Thunder |
Nick Varnes |
|
|
|
2007/08 |
|
|
NEHYL u10 Division.1 CHAMPIONS |
u10 Raiders |
Lee Perry |
NEHYL u11 League Cup WINNERS |
u11 Lions |
Steve Barnett |
NEHYL u15 Division 1 CHAMPIONS |
u15 Jaguars |
Rob Bartlett |
|
|
|
2006/07 |
|
|
Surrey County Cup u16 Girls RUNNERS UP |
u16 Girls |
Kevin Smith |
Surrey County FA FAIR PLAY AWARD |
Club |
|
NEHYL u16 SPORTSMANSHIP Trophy |
u16 Girls |
Kevin Smith |
EBFA u10 Division.3 CHAMPIONS |
u10 Tornadoes |
Steve Barnett |
EBFA Plate WINNERS |
u10 Tornadoes |
Steve Barnett |
NEHYL u14 Division 3 CHAMPIONS |
U14 Bears |
Nick Rich |
|
|
|
2005/06 |
|
|
SURREY u15 GIRLS COUNTY CUP WINNERS |
u15 Girls |
Kevin Smith |
HAMPSHIRE u11 COUNTY CUP WINNERS |
u11 Arrows |
Andrew Parsons |
NEHYL u11 Premier Division CHAMPIONS |
u11 Arrows |
Andrew Parsons |
NEHYL u11 Division 1 CHAMPIONS |
u11 Blades |
David Harvey |
NEHYL u11 Division 2 CHAMPIONS |
u11 Cannons |
Richard Cusden |
NEHYL u12 League Cup WINNERS |
u12 Athletic |
Mark Kelly |
EBFA u10 Division 3 CHAMPIONS |
u10 Broncos |
Colin Cooper |
|
|
|
2004/05 |
|
|
NEHYL U10 Premier Division CHAMPIONS |
u10 Arrows |
Andrew Parsons |
NEHYL U.10 League Cup WINNERS |
u10 Arrows |
Andrew Parsons |
NEHYL u11 Cup WINNERS |
U11 Athletic |
Mark Kelly |
NEHYL u10 FAIR PLAY CUP |
u10 Braves |
David Harvey |
HOLLANS SPORTS CUP U.10 |
u10 Eagles |
David Quirk |
NEHYL u13A Ash Trophy WINNERS |
u13 Apaches |
Malcolm Kelsey |
|
|
|
2003/04 |
|
|
HAMPSHIRE u11 COUNTY CUP WINNERS |
u11 |
Rob Bartlett |
SPL u13 Division 2 CHAMPIONS |
u13B |
Valerie White |
NEHYL u12 League Cup WINNERS |
u12 Apaches |
Carl Waldron |
NEHYL u10 Ash Trophy WINNERS |
u10 |
Mark Kelly |
NEHYL u10 W division CHAMPIONS |
u10 |
V,Creasey |
NEHYL u10 E division CHAMPIONS |
u10 |
Mark Kelly |
|
|
|
2002/03 |
|
|
Hampshire County Cup RUNNERS UP |
u11 Apaches |
Carl Waldron |
NEHYL U11 League CHAMPIONS |
u11 Apaches |
Carl Waldron |
SPL GIRLS League CHAMPIONS |
Girls |
Peter Friar |
NEHYL U10 League Cup WINNERS |
u10B |
S.Hamer |
|
|
|
2001/02 |
|
|
NEHYL u10 League CHAMPIONS (W) |
u10A |
Carl Waldron |
NEHYL u10 League CHAMPIONS (E) |
u10B |
M.Homewood |
|
|
|
2000/01 |
|
|
HAMPSHIRE u11 COUNTY CUP WINNERS |
U11A |
Mike Ryan |
NEHYL u11 League CHAMPIONS |
u11A |
Mike Ryan |
NEHYL u11 League Cup WINNERS |
u11A |
Mike Ryan |
NEHYL U13 Division.3 CHAMPIONS |
u13 |
Mark Quartermain |
NEHYL u12 SPORTSMANSHIP AWARD |
u12B |
David Setty |
|
|
|
1999/2000 |
|
|
NEHYL u10 League CHAMPIONS (E) |
U10A |
Mike Ryan |
NEHYL u10 League Cup WINNERS |
U10A |
Mike Ryan |
|
|
|
1998/99 |
|
|
NEHYL u11 Division 4 CHAMPIONS |
u11 Colts |
Mark Quartermain |
NEHYL u10 ASH Trophy WINNERS |
u10 |
Malcolm Paul |
|
|
|
1997/98 |
|
|
NEHYL u13 CUP WINNERS |
u13A |
Trevor Friday |
|
|
|
1996/97 |
|
|
|
|
|
1995/96 |
|
|
NEHYL u13 SPORTSMANSHIP Award |
u13 |
Keith Jaycock |
|
|
|
1994/95 |
|
|
NEHYL u17 SPORTSMANSHIP Trophy |
u17 |
Paul Dyer |
NEHYL U16 SPORTSMANSHIP Award |
u16 |
Phil Rush |
|
|
|
1993/94 |
|
|
THAMES VALLEY GIRLS LEAGUE u15 League CHAMPIONS |
u15 Girls |
J. Jarvis |
|
|
|
1992/93 |
|
|
THAMES VALLEY GIRLS LEAGUE u14 League Cup WINNERS |
u14 Girls |
J. Jarvis |
|
|
|
1991/92 |
|
|
WSBL u15 League CHAMPIONS |
u15 |
Ken Carroll |
WSBL u15 CUP WINNERS |
u15 |
Ken Carroll |
NEHYL u10A League CHAMPIONS |
u10A |
Trevor Friday |
BBL u10B League CHAMPIONS |
u10B |
Brian Seaman |
|
|
|
1990/91 |
|
|
WSBY U14 League CHAMPIONS |
u14 |
Ken Carroll |
|
|
|
1989/90 |
|
|
BBL u15 SPORTSMANSHIP Award |
u15 |
Roger Simpkins |
BBL u11 SPORTSMANSHIP Award |
u11 |
Frank Coyle |
|
|
|
1988/89 |
|
|
NEHYL u17 SPORTSMANSHIP Award |
u17B |
Gary Davies |
BBL u14 SPORTSMANSHIP Award |
u14 |
Roger Simpkins |
|
|
|
1987/88 |
|
|
NEHYL uU15 SPORTSMANSHIP Award |
u15 |
Keith Morgan |
|
|
|
1986/87 |
|
|
|
|
|
1985/86 |
|
|
|
|
|
1984/85 |
|
|
|
|
|
1983/84 |
|
|
WSBL u10 League CHAMPIONS |
u10A |
Peter Newberry |
WSBL U10 SPORTSMANSHIP TROPHY |
u10A |
Peter Newberry |
BBL U12 ROGER DONKD SPORTSMANSHIP TROPHY |
u12 |
Mel Marks |
|
|
|
1982/83 |
|
|
NEHYL U16 League CHAMPIONS |
u16 |
Roger Etheride |
BBL u11 CUP WINNERS |
u11 |
Mel Marks |
D.JUN D.HAMERSMA TOERNOOL HOLLAAND CUP WINNERS |
u11 |
Mel Marks |
BBL u11 SPORTSMANSHIP Shield |
u11 |
Mel Marks |
|
|
|
1981/82 |
|
|
FDL u15 League CHAMPIONS |
u15 |
Roger Etheride |
FDL u13 Cup WINNERS |
u13 |
Terry Law |
BBL u11 SPORTSMANSHIP Shield |
u11 |
Mike Clark |
FDL u10 SPORTSMANSHIP Award |
u10 |
Mel Marks |
|
|
|
1980/81 |
|
|
FDL u15 Division 1 CHAMPIONS |
u15 |
Ron Dyer |
FDL u15 League Cup WINNERS |
u15 |
Ron Dyer |
|
|
|
1979/80 |
|
|
FDL u12 League Cup WINNERS |
u12 |
Ken Johnson |
BBL u10 SPORTSMANSHIP award |
u10 |
Roger Law |
|
|
|
1978/79 |
|
|
|
|
|
1977/78 |
|
|
Hampshire u11 County Cup RUNNERS UP |
u11 |
Ray Church |
FDL u12 League CHAMPIONS |
u12 |
Maurice Lucas |
LEAGUE ABBREVIATIONS |
|
NEHYL – North East Hants Youth League |
SYL – Surrey Youth League |
EBFA – East Berks Football Alliance |
WSBL – West Surrey Boys League |
EBL – East Berks League |
BBL – Bracknell Boys League |
SPL – Surrey Primary League |
FDL – Farnborough & District League |
Award |
Team |
Manager / Coach |
|
||
2020/21 |
|
|
NEHYL u15 Division 3 CHAMPIONS |
U15 Jets |
Rob Aston |
NEHYL u15 Division 4 CHAMPIONS |
U15 Hurricanes |
Ryan Salmon, Barry Wiltshire |
NEHYL u15 Division 4 Runners Up |
U15 Falcons |
Ryan Hall |
NEHYL u9 Divisional Cup WINNERS |
U9 Tornadoes |
Colin Melhuish |
NEHYL u8 Premier Cup WINNERS |
U8 Seahawks |
Steve Toft |
NEHYL u8 Divisional Cup WINNERS |
U8 Lions |
Melvin Fenty |
2019/20 |
|
|
NEHYL u15 Division 2 CHAMPIONS |
U15 Lions |
David Burton, Gareth Barefoot |
NEHYL u15 Plate WINNERS |
U15 Tigers |
Marc Decelis |
NEHYL u14 Division 1 Runners Up |
U14 Vulcans |
Ryan Ditchburn |
NEHYL u9 Premier Division Autumn Cup WINNERS |
u9 Lions |
Dean Higgins, Mike Hannaway |
|
|
|
2018/19 |
|
|
HAMPSHIRE u15 COUNTY CUP – WINNERS |
u15 Trojans |
Martin Ravenhill, Craig McArthur, Sam Hawkins |
EBFA u16 Division 2 CHAMPIONS |
u16 Lions |
Ramon San Emeterio, Martin Day |
EBFA u16 Division 7 CHAMPIONS |
u16 Jaguars |
Rob Short |
EBFA u15 Division 6 CHAMPIONS |
u15 Spitfires |
Mark Worrell, Paul Beard |
NEHYL u14 Division 3 CHAMPIONS |
u14 Lions |
David Burton, Gareth Barefoot |
NEHYL u13 Division 5 CHAMPIONS |
u13 Jets |
Rob Aston |
NEHYL u13 Division 2 CHAMPIONS |
u13 Vulcans |
Ryan Ditchburn |
NEHYL u12 Division 2 CHAMPIONS |
u12 Eagles |
Lee Edwards, Darren Stacey |
NEHYL u14 League Plate WINNERS |
u14 Lions |
David Burton, Gareth Barefoot |
NEHYL u13 League Plate WINNERS |
u13 Jets |
Rob Aston |
NEHYL u12 League Bowl WINNERS |
u12 Eagles |
Lee Edwards, Darren Stacey |
NEHYL u11 Divisional Autumn Cup WINNERS |
u11 Tigers |
Neil Roberts |
NEHYL u10 Premier Division Autumn & Spring Cup Winners |
u10 Ospreys |
Mike Swift |
NEHYL u8 Divisional Cup Winners |
u8 Lions |
Mike Hannaway, Dean Higgins |
2017/18 |
|
|
HAMPSHIRE u14 COUNTY CUP – WINNERS |
u14 Youth |
Lee Davison-Poltock |
NEHYL u11 Divisional Spring Cup WINNERS |
u11 Hawks |
Mike Jeffreys |
NEHYL u10 Divisional Autumn Cup WINNERS |
u10 Tigers |
Rob Barnes |
NEHYL u9 Divisional Spring Cup WINNERS |
u9 Ospreys |
Mike Swift |
NEHYL u9 Divisional Spring Cup WINNERS |
u9 Eagles |
Will Lane / Ashley Rudd |
2016/17 |
|
|
Hampshire u13 County Cup RUNNERS UP |
u13 Youth |
Lee Davison-Poltock / Mark Price |
EBFA u13 Premier Division CHAMPIONS |
u13 Youth |
Lee Davison-Poltock / Mark Price |
EBFA u13 League Cup WINNERS |
u13 Youth |
Lee Davison-Poltock / Mark Price |
NEHYL u13 Division 1 CHAMPIONS |
u13 Trojans |
Martin Ravenhill |
NEHYL u13 League Cup WINNERS |
u13 Trojans |
Martin Ravenhill |
EBFA Division 6 CHAMPIONS |
u15 Wolves |
Jon Vickery |
NEHYL Division 6 CHAMPIONS |
u12 Panthers |
Michael Allen |
NEHYL u10 Divisional Autumn Cup & Spring Cup WINNERS |
u10 Eagles |
Lee Edwards / Darren Stacey |
NEHYL u10 Divisional Spring Cup WINNERS |
u10 Hawks |
Mike Jeffreys |
NEHYL u18 FAIR PLAY award |
u18 Jaguars |
Baiju Nakarja |
NEHYL u9 FAIR PLAY award |
u9 Spitfires |
Luke Walden |
NEHYL u8 FAIR PLAY award |
u8 Athenians |
Matt Kircher |
|
|
|
2015/16 |
|
|
SURREY COUNTY CUP YOUTH – WINNERS |
u18 Youth |
Tony Roberts / Andy Keenan |
NEHYL U18 Premier Division CHAMPIONS |
u18 Youth |
Tony Roberts / Andy Keenan |
NEHYL U18 Division 2 CHAMPIONS |
u18 Ravens |
Andy Bradshaw |
NEHYL U16 Division 3 CHAMPIONS |
u16 Panthers |
Darren Francis |
Hampshire u12 County Cup RUNNERS UP |
u12 Falcons |
Lee Davison-Poltock / Mark Price |
EBFA U13 League Plate WINNERS |
u13 Tigers |
Steve Cash |
NEHYL U11 Spring Cup WINNERS |
u11 Panthers |
Molly Small |
NEHYL U10 Autumn Cup WINNERS |
u10 Lions |
John Lock |
NEHYL U8 SPORTSMANSHIP TROPHY |
u8 Spitfires |
Luke Walden |
|
|
|
2014/15 |
|
|
Surrey u11 County Cup RUNNERS UP |
u11 Spartans |
Lee Davison-Poltock |
NEHYL u11 Premier Division CHAMPIONS |
u11 Spartans |
Lee Davison-Poltock |
NEHYL U11 League Cup WINNERS |
u11 Spartans |
Lee Davison-Poltock |
EBFA Division 2 CHAMPIONS |
u13 Kestrels |
Tim Handley |
NEHYL u17 League Cup WINNERS |
U17 Youth |
Tony Roberts |
NEHYL U14 SPORTSMANSHIP Trophy |
U14 Jaguars |
Gary Brett |
|
|
|
|
|
|
2013/14 |
|
|
NEHYL u10 Division 1 CHAMPIONS |
u10 Spartans |
Lee Davison-Poltock |
NEHYL u10 League Cup WINNERS |
u10 Spartans |
Lee Davison-Poltock |
NEHYL u14 Division.3 CHAMPIONS |
u14 Jaguars |
Baiju Nakarja |
NEHYL u9 Autumn Cup WINNERS |
u9 Tigers |
Steve Street |
|
|
|
2012/13 |
|
|
NEHYL u18 Premier Division CHAMPIONS |
u18 Youth |
Samantha Goggin |
SPL Division 2 CHAMPIONS |
u17 Panthers |
Garri Fanelli |
NEHYL u12 Division.2 CHAMPIONS |
u12 Trojans |
Robert Oxley |
Surrey Heath young sports team of year |
u12 Vikings |
Colin Cooper |
NEHYL u12 SPORTSMANSHIP award |
u12 Panthers |
James Whittaker |
|
|
|
2011/12 |
|
|
UEFA Best grassroots club silver award 2011 |
Club |
|
FA Charter Standard Community Club of the year (National award) |
Club |
|
NEHYL u11 Premier Division CHAMPIONS |
u11 Vikings |
Colin Cooper |
NEHYL u11 Division 1 CHAMPIONS |
u11 Raiders |
Darren Barnard |
EBFL u13 Division 2 CHAMPIONS |
U13 Vikings |
Steve McClennan |
NEHYL SPORTSMANSHIP Award |
u16 Emeralds (Girls) |
Paul Blair |
|
|
|
2010/11 |
|
|
NEHYL u11 Premier Division CHAMPIONS |
u11 Sabres |
Darren Francis |
|
|
|
2009/10 |
|
|
NEHYL u18 Premier Division CHAMPIONS |
u18 Youth |
Malcolm Kelsey |
NEHYL u16 Premier Division CHAMPIONS |
u16 Bears |
Mark Kelly |
|
|
|
2008/9 |
|
|
NEHYL u11 Premier Division CHAMPIONS |
u11 Royals |
LeePerry |
NEHYL u10 Division 1 CHAMPIONS |
u10 Thunder |
Nick Varnes |
|
|
|
2007/08 |
|
|
NEHYL u10 Division.1 CHAMPIONS |
u10 Raiders |
Lee Perry |
NEHYL u11 League Cup WINNERS |
u11 Lions |
Steve Barnett |
NEHYL u15 Division 1 CHAMPIONS |
u15 Jaguars |
Rob Bartlett |
|
|
|
2006/07 |
|
|
Surrey County Cup u16 Girls RUNNERS UP |
u16 Girls |
Kevin Smith |
Surrey County FA FAIR PLAY AWARD |
Club |
|
NEHYL u16 SPORTSMANSHIP Trophy |
u16 Girls |
Kevin Smith |
EBFA u10 Division.3 CHAMPIONS |
u10 Tornadoes |
Steve Barnett |
EBFA Plate WINNERS |
u10 Tornadoes |
Steve Barnett |
NEHYL u14 Division 3 CHAMPIONS |
U14 Bears |
Nick Rich |
|
|
|
2005/06 |
|
|
SURREY u15 GIRLS COUNTY CUP WINNERS |
u15 Girls |
Kevin Smith |
HAMPSHIRE u11 COUNTY CUP WINNERS |
u11 Arrows |
Andrew Parsons |
NEHYL u11 Premier Division CHAMPIONS |
u11 Arrows |
Andrew Parsons |
NEHYL u11 Division 1 CHAMPIONS |
u11 Blades |
David Harvey |
NEHYL u11 Division 2 CHAMPIONS |
u11 Cannons |
Richard Cusden |
NEHYL u12 League Cup WINNERS |
u12 Athletic |
Mark Kelly |
EBFA u10 Division 3 CHAMPIONS |
u10 Broncos |
Colin Cooper |
|
|
|
2004/05 |
|
|
NEHYL U10 Premier Division CHAMPIONS |
u10 Arrows |
Andrew Parsons |
NEHYL U.10 League Cup WINNERS |
u10 Arrows |
Andrew Parsons |
NEHYL u11 Cup WINNERS |
U11 Athletic |
Mark Kelly |
NEHYL u10 FAIR PLAY CUP |
u10 Braves |
David Harvey |
HOLLANS SPORTS CUP U.10 |
u10 Eagles |
David Quirk |
NEHYL u13A Ash Trophy WINNERS |
u13 Apaches |
Malcolm Kelsey |
|
|
|
2003/04 |
|
|
HAMPSHIRE u11 COUNTY CUP WINNERS |
u11 |
Rob Bartlett |
SPL u13 Division 2 CHAMPIONS |
u13B |
Valerie White |
NEHYL u12 League Cup WINNERS |
u12 Apaches |
Carl Waldron |
NEHYL u10 Ash Trophy WINNERS |
u10 |
Mark Kelly |
NEHYL u10 W division CHAMPIONS |
u10 |
V,Creasey |
NEHYL u10 E division CHAMPIONS |
u10 |
Mark Kelly |
|
|
|
2002/03 |
|
|
Hampshire County Cup RUNNERS UP |
u11 Apaches |
Carl Waldron |
NEHYL U11 League CHAMPIONS |
u11 Apaches |
Carl Waldron |
SPL GIRLS League CHAMPIONS |
Girls |
Peter Friar |
NEHYL U10 League Cup WINNERS |
u10B |
S.Hamer |
|
|
|
2001/02 |
|
|
NEHYL u10 League CHAMPIONS (W) |
u10A |
Carl Waldron |
NEHYL u10 League CHAMPIONS (E) |
u10B |
M.Homewood |
|
|
|
2000/01 |
|
|
HAMPSHIRE u11 COUNTY CUP WINNERS |
U11A |
Mike Ryan |
NEHYL u11 League CHAMPIONS |
u11A |
Mike Ryan |
NEHYL u11 League Cup WINNERS |
u11A |
Mike Ryan |
NEHYL U13 Division.3 CHAMPIONS |
u13 |
Mark Quartermain |
NEHYL u12 SPORTSMANSHIP AWARD |
u12B |
David Setty |
|
|
|
1999/2000 |
|
|
NEHYL u10 League CHAMPIONS (E) |
U10A |
Mike Ryan |
NEHYL u10 League Cup WINNERS |
U10A |
Mike Ryan |
|
|
|
1998/99 |
|
|
NEHYL u11 Division 4 CHAMPIONS |
u11 Colts |
Mark Quartermain |
NEHYL u10 ASH Trophy WINNERS |
u10 |
Malcolm Paul |
|
|
|
1997/98 |
|
|
NEHYL u13 CUP WINNERS |
u13A |
Trevor Friday |
|
|
|
1996/97 |
|
|
|
|
|
1995/96 |
|
|
NEHYL u13 SPORTSMANSHIP Award |
u13 |
Keith Jaycock |
|
|
|
1994/95 |
|
|
NEHYL u17 SPORTSMANSHIP Trophy |
u17 |
Paul Dyer |
NEHYL U16 SPORTSMANSHIP Award |
u16 |
Phil Rush |
|
|
|
1993/94 |
|
|
THAMES VALLEY GIRLS LEAGUE u15 League CHAMPIONS |
u15 Girls |
J. Jarvis |
|
|
|
1992/93 |
|
|
THAMES VALLEY GIRLS LEAGUE u14 League Cup WINNERS |
u14 Girls |
J. Jarvis |
|
|
|
1991/92 |
|
|
WSBL u15 League CHAMPIONS |
u15 |
Ken Carroll |
WSBL u15 CUP WINNERS |
u15 |
Ken Carroll |
NEHYL u10A League CHAMPIONS |
u10A |
Trevor Friday |
BBL u10B League CHAMPIONS |
u10B |
Brian Seaman |
|
|
|
1990/91 |
|
|
WSBY U14 League CHAMPIONS |
u14 |
Ken Carroll |
|
|
|
1989/90 |
|
|
BBL u15 SPORTSMANSHIP Award |
u15 |
Roger Simpkins |
BBL u11 SPORTSMANSHIP Award |
u11 |
Frank Coyle |
|
|
|
1988/89 |
|
|
NEHYL u17 SPORTSMANSHIP Award |
u17B |
Gary Davies |
BBL u14 SPORTSMANSHIP Award |
u14 |
Roger Simpkins |
|
|
|
1987/88 |
|
|
NEHYL uU15 SPORTSMANSHIP Award |
u15 |
Keith Morgan |
|
|
|
1986/87 |
|
|
|
|
|
1985/86 |
|
|
|
|
|
1984/85 |
|
|
|
|
|
1983/84 |
|
|
WSBL u10 League CHAMPIONS |
u10A |
Peter Newberry |
WSBL U10 SPORTSMANSHIP TROPHY |
u10A |
Peter Newberry |
BBL U12 ROGER DONKD SPORTSMANSHIP TROPHY |
u12 |
Mel Marks |
|
|
|
1982/83 |
|
|
NEHYL U16 League CHAMPIONS |
u16 |
Roger Etheride |
BBL u11 CUP WINNERS |
u11 |
Mel Marks |
D.JUN D.HAMERSMA TOERNOOL HOLLAAND CUP WINNERS |
u11 |
Mel Marks |
BBL u11 SPORTSMANSHIP Shield |
u11 |
Mel Marks |
|
|
|
1981/82 |
|
|
FDL u15 League CHAMPIONS |
u15 |
Roger Etheride |
FDL u13 Cup WINNERS |
u13 |
Terry Law |
BBL u11 SPORTSMANSHIP Shield |
u11 |
Mike Clark |
FDL u10 SPORTSMANSHIP Award |
u10 |
Mel Marks |
|
|
|
1980/81 |
|
|
FDL u15 Division 1 CHAMPIONS |
u15 |
Ron Dyer |
FDL u15 League Cup WINNERS |
u15 |
Ron Dyer |
|
|
|
1979/80 |
|
|
FDL u12 League Cup WINNERS |
u12 |
Ken Johnson |
BBL u10 SPORTSMANSHIP award |
u10 |
Roger Law |
|
|
|
1978/79 |
|
|
|
|
|
1977/78 |
|
|
Hampshire u11 County Cup RUNNERS UP |
u11 |
Ray Church |
FDL u12 League CHAMPIONS |
u12 |
Maurice Lucas |
LEAGUE ABBREVIATIONS |
|
NEHYL – North East Hants Youth League |
SYL – Surrey Youth League |
EBFA – East Berks Football Alliance |
WSBL – West Surrey Boys League |
EBL – East Berks League |
BBL – Bracknell Boys League |
SPL – Surrey Primary League |
FDL – Farnborough & District League |